تبلیغات
اطلاعات در مورد جنگنده - ایران در برابر حمله ی احتمالی اسراییل
سه شنبه 11 آبان 1389

ایران در برابر حمله ی احتمالی اسراییل

   نوشته شده توسط: حسین غیاسی    

توان ایران درصورت حمله ی احتمالی اسراییل            منبع:مجله جنگ افزار      تهیه کننده:حسین غیاثی

عده ی زیادی از کارشناسان حمله اسراییل به ایران را ممکن می دانند و استناد آنها به حمله ی شانزده هواپیمای اسراییلی به نیروگاه اتمی تموز عراق و حمله ی 36 هواپیمای اف15 و اف16 به پایگاه سازمان آزادی بخش فلسطین در تونس است در حمله ی اول جنگنده های مهاجم 1100کیلومتر (رفت و برگشت2200کیلومتر) و در حمله ی دوم 2300 کیلومتر(رفت و برگشت 4600کیلومتر ) طی کردند. در هر دو عملیات اهداف با دقت بمباران شدند. در حمله اول بمب افکن های اسراییلی ظرف80ثانیه کل نیروگاه اتمی تموز را با خاک یکسان کردند. و بدون کمترین تاخیر به پایگاه خود بازگشتند .

نیروی هوایی اسراییل متشکل از قویترین اسکادران های جنگی با بودجه ی نظامی قابل توجه  و کمک های بلا عوض آمریکا در حال حاضر قدرت تهاجمی بالایی دارد . مطابق آمار سال 2008 اسراییل از324جنگنده f16و بیش از 100 فروند شکاری ره گیرf15را در اختیار دارد .49جنگنده sky hawakو صدها جنگنده ی ذخیره ی کفیر وf4در اختیار دارد.طراح اصلی حملات جسورانه ی اسراییل آریل شارون است کسی که اکنون پنج سال است که به کما رفته است.شارون در نوامبر 2005دستور بمباران های تمرینی را به واحد262 اسراییل داده بود گفته می شد این بمباران ها با اهداف آماده سازی انجام می گرفت که هرگز هدف آن معلوم نشد.در بین هواپیماهای اسراییلی f15e از همه خطرناک تر هستند. اف15های ای و آی قادرند با سه مخزن خارجی سوخت خود  چندین تن بمب و موشک را تا داخل ایران حمل کنند و بازگردند بدون اینکه نیاز به سوخت گیری هوایی داشته باشند . رادارهای آنها 160 کیلومتر برد داشته و به جز اف14 در دنیا رقیبی ندارند در1982آنها 60هواپیمای سوری را بدون تلفات ساقط کردند. آنها قادر به حمل بمب های نفوذ به عمق زمین با نام BLU-109 هستند. اما بدون یک ناو بری دقیق تا ایران شانسی ندارند. اسراییل حد اکثر 100هواپیما برای ضربه زدن به اهداف 1500کیلومتری خود دارد و این یعنی کمتر از 25درصد نیروی

 

 

 

هوایی ایران. آنها باید حدود یک ساعت با رادیوی خاموش از دو کشور بیطرف (اردن عراق) و یا (عربستان عراق) بگذرند و راه خود را به سوی جنوب کج کرده  و به بوشهر برسند. جایی که چندین شبکه ی  قدرتمند پدافند در انتظار آنها است. آنها تنها یک هدف را در مقابل خود ندارند بلکه حد اقل 4هدف را باید منهدم کنند(اراک نطنز اصفهان و بوشهر) پس اگر بخواهند از غافلگیری استفاده کنند باید در یک حمله کار خود را تمام کنند. اما این همه چگونه امکان دارد؟ خلبانان پس از یک ساعت پرواز با ترس و لرز حتی اگر رادارهای اصلی ایران را غافلگیر کنند باز هم با رادار های پدافندی مواجه خواهند بود صدها توپ با سامانه های  موشکی قدرتمند هاوک و راپیر و سام وs300 جهنمی برای جنگنده های مهاجم خواهد بود.در بدترین وضعیت اگر بمبی برروی سایت ها پرتاب شود زنگ آلرت به صدا در آمده و خلبانان ایرانی در کمتر از 1دقیقه با جنگنده های خود در آسمان خواهند بود و در کمتر از 5 دقیقه قادر هستند هر نقطه ای از غرب و جنوب را پوشش دهند .

          

 

 

 mig29وf14 که هواپیماهای ره گیر ایران هستند به خوبی قادرند از پس جنگنده های متجاوز بر آیند موشک فونیکس لود شده روی اف14 به راحتی قادر است هر هدفی را از 200کیلومتری شکار کند . اطلاعات اسراییل از f14های ایران نزدیک به صفر است و حتی کشور سازنده ی آن هم برای حدس آمادگی این جنگنده در حاله ای از ابهام قرار دارد. بعد از حمله اگر به هر دلیلی ایران در صحنه حضور یابد وبا جنگنده های اسراییل درگیر شود آنها همگی به دلیل کمبود سوخت یا باید از درگیری اجتناب کنند و تن به نیمه کاره گذاشتن حمله دهند و احتمال هدف قرار گرفتن و شکست شوند و یا آنکه با جنگنده های ایرانی درگیر شوند و در صورت جان به در بردن که احتمالش کم است با کم بود سوخت مواجه میشوند  و در صورت نبود سوخت باید فرود در کشور ثالث را به جان بخرند که در این صورت یا باید به ایران دعوت شوند و یا با جنگنده های ایران بمباران شوند. همان گونه که گفته شد این فرض ها با حد اکثر شانس اسراییل امکان پذیر است اگر ممکن است آنها بلا فاصله پس از ورود به مرز ایران با توپ و یا موشک از بین روند و یا  فشردگی آتش مانع از بمباران سایت ها شود . آنگاه هیچ کاری نتوانسته اند انجام دهند در حالی که پایان این جنگ بدست ایران است و ایران با استفاده از موشکهای شهاب 3 و سجیل اسراییل را با خاک یکسان می کند . در صورت حمله ی اسراییل این کشور متجاوز شناخته می شود و ایران می تواند به هر شکل جواب آن را بدهد ایران با گرو های چیریکی ارتش و سپاه و همسایه های  اسراییل که همه با ایران اند( ازجمله حزب الله لبنان ) شکست سختی را متحمل می شود . چندی پیش یک سایت نظامی خارجی خبری را از تمرین اسراییل در نبردهای بین f16وmig29های به امانت گرفته ی کشور ناشناس  خلبانان اسراییلی  این خبر را دادند که نبرد با mig29بسیار سخت است به ویژه اگر خلبانان آن با تجربه و کار آزموده باشند. پس در یک نتیجه گیری می توان فهمید که ایران در صورت مورد حمله قرار گرفتن توسط اسراییل پیروز نهایی جنگ خواهد بود.

 


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر